Okolí

Roubenky se nachází mezi sjezdovkami Skiareálu Paprsek-Olšanka. Z levé strany je vzdálena 80 m od dvousedačkové lanovky na Paprsek, z pravé strany je ve vzdálenosti 60 m bude koncem roku 2021 zprovozněna nová sedačková lanovka od chaty Olšanka až na chatu Paprsek. U nástupní stanice na sedačkový vlek je velká horská chata Vindoška. Zde je možné se v období  provozu vleku stravovat. Horská chata Paprsek v nadmořské výšce 1022m je v provozu celoročně.Areál disponuje čtyřmi sjezdovkami o délkách 800-1300 m a největším SNOW PARKEM v České republice. K dispozici je lyžařská škola i školička, a také půjčovna lyží a snowboardů. V okolí je upravováno rolbou několikrát týdně přes 70 km běžeckých lyžařských tratí, včetně lyžařských stop na Polském území. Běžecká lyžařská stopa začíná hned pod roubenkami.

V létě je možné využít množství cyklistických tras v oblasti nebo vychutnávat klid a pohodu této lokality a podnikat výlety do blízkého či vzdáleného okolí. Oblast je pravým rájem pro sběratele hub a borůvek.

Staré Město pod Sněžníkem

Nedaleko od Velkého Vrbna ve vzdálenosti 7 km leží Staré Město pod Sněžníkem. To nabízí mimo jiné tenisové kurty, jízdu na koni, bowlingovou dráhu, koupání.

Velké Losiny

Unikátní termální park, jediný svého druhu v České republice Therme Losiny s celoročním provozem. Vyzkoušejte 9 termálních bazénů a vodní atrakce. K dispozici je také saunové centrum. Zámecký a lázeňský park vám nabízí příjemnou relaxační vycházku při které je možné také navštívit Muzeum papíru.

Loučná nad Desnou

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně. Unikátní vodní dílo, jehož většina objektů se nachází v podzemí. Jedná se o třetí největší přečerpávací elektrárnu na světě. Je to také nejvýše položená vodní plocha v České republice.  Exkurze jsou možné po objednání. V létě je možné sjet na půjčených koloběžkách od horní nádrže až dolů do Koutů.

Hanušovice

Ryzí pivo z hor Holba se vyrábí právě v Hanušovicích od roku 1874. V pivovaru jsou možné pravidelné exkurze, a také je možnost navštívit pivovarnické muzeum.

Polsko

Nedaleký hraniční přechod do Polska přes Kladské sedlo nabízí možnost výletů také do této země. V blízkosti hranice jsou lázně, zajímavá Medvědí jeskyně, farma na pstruhy s restaurací, kde je možné si pstruha nejen chytit, ale také si ho nechat připravit na několik způsobů. V zimě je možné také využít velmi pěkné lyžařské středisko Czarna gora, které je vzdáleno 35 km.