Aktivity v okolí

Roubenka se nachází mezi sjezdovkami Skiareálu Paprsek-Olšanka. Z levé strany je vzdálena 80 m od dvousedačkové lanovky na Paprsek, z pravé strany je ve vzdálenosti 60 m  lyžařský vlek Olšanka dlouhý 800 m. U nástupní stanice na sedačkový vlek je velká horská chata Vindoška. Zde je možné se v období  provozu vleku stravovat. Horská chata Paprsek v nadmořské výšce 1022m je v provozu celoročně.Areál disponuje čtyřmi sjezdovkami o délkách 800-1300 m a největším SNOW PARKEM v České republice. K dispozici je lyžařská škola i školička, a také půjčovna lyží a snowboardů. V okolí je upravováno rolbou několikrát týdně přes 70 km běžeckých lyžařských tratí, včetně lyžařských stop na Polském území.

V létě je možné využít množství cyklistických tras v oblasti nebo vychutnávat klid a pohodu této lokality a podnikat výlety do blízkého či vzdáleného okolí.

Staré Město pod Sněžníkem

Nedaleko od Velkého Vrbna ve vzdálenosti 7 km leží Staré Město pod Sněžníkem. To nabízí mimo jiné tenisové kurty, jízdu na koni, bowlingovou dráhu, koupání.

Velké Losiny

Unikátní Therme Park s celoročním provozem. Muzeum papíru.

Loučná nad Desnou

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně.

Polsko

Nedaleký hraniční přechod do Polska nabízí možnost výletů do této země. V blízkosti hranice jsou lázně, krásná Medvědí jeskyně, farma na pstruhy s restaurací, kde je možné si pstruha nejen chytit, ale také si ho nechat připravit na několik způsobů.

Napište nám
Jméno a přijmení:
E-mail:
 *
Telefon:
Váš dotaz:
 *Copyright 2019, Roubenka na horách. Změny vyhrazeny.
Webdesign: Lenka Vanšurová, CMS: PRO-WEB